čtvrtek 15. března 2012

Zkřížené hnáty- Patricia Briggs


autor: Patricia Briggs
název v originále: Bone Crosed
název v češtině: Zkřížené hnáty
série (orig/cz): Mercedes Thompson
díl v sérii: 4.
nakladatelství: Fantom Print
vydáno: 2011
počet stran: 256


Anotace
Vítejte ve světě Patricie Briggsové, kde „čarodějky, upíři, vlkodlaci a měňavci žijí bok po boku s obyčejnými lidmi“. Jen velmi mimořádná žena se v něm může cítit jako doma – a Mercy Thompsonová je vskutku jedinečná. Ve dne pracuje jako automechanička v rozlehlém Tri-Cities ve Východním Washingtonu. V noci uplatňuje své nadpřirozené schopnosti. Jako měňavec s velmi jedinečným nadáním musí často udržovat nejistou rovnováhu mezi lidmi a nelidmi. Tentokrát toho na ni ale možná bude příliš. Marsilie, místní upíří královna, totiž zjistila, že Mercy zabila člena jejího klanu – a nyní prahne po její krvi. Ale protože Mercy chrání před přímým útokem vlkodlačí smečka (a její blízký vztah se sexy alfou), rozhodne se Marsilie nejít přímo po ní. Nýbrž po krvi jejích přátel.

Hodnocení
Obálka už klasicky zobrazuje opět Mercy s nářadím, které jí tak nějak symbolizuje. A k tomu to tajemné barevné pozadí. Prostě tahle obálka se mi dost líbí.

Tentokrát se zase ocitáme spíš mezi upíry. Ale jsou tu i duchové. Kniha začíná zjevením Stefana v příšerném a vyhladovělém stavu u Mercy doma. Touto dobou se u Mercy zastavuje i její kamarádka z vysoké Amber, která ji žádá, aby přijela k ní domů a pomohla se zbavit ducha, který děsí jejího syna. Poté, co se na dveřích Mercyiny dílny objeví zkřížené hnáty se po doporučení "svých vlků" na cestu k Amber vypraví. Jenže by to nebyla Mercedes Thopsonová, aby se nedostala do problémů. A aby se z nich dostala zase půjde o život.

V tomhle dílu mě doslova naštvalo, co mi tu autorka udělala ze Stefana. Takového hrdinu, bez slabých stránek, věrného až za hrob. Takovou odporně jednobarevnou- bílou, kladnou postavu. A mě se prostě líbil tak, jak byl vykreslen v předchozích dílech. Doufám, že ho do téhle fujkské charakteristiky nezakomponuje ještě víc.
Celkem sympatickou postavou, která se tu objeví je Chad. Malý, chytrý, odvážný klučina.

Škoda, že knížka neumí předvádět znakovou řeč a mít pod tím titulky pro nás, kteří ji neumíme. Opravdu se mi libí a obdivuju všechny, kteří znakovku umí. Takže v tomhle mi přišlo využití znakovky škoda.

Kniha je čtivě psaná, čte se jedním dechem. Až jste celí zmatení, že už jste to celé přečetli. Po dvou předchozích o něco slabších dílů mi tenhle zpravil chuť. To asi taky bude důvod proč jsem to měla překousnuté za 2 dny. :D

Celkově hodnotím 80 %

zdroj obrázku a anotace: bux.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat

Díky za tvůj komentář.