neděle 11. března 2012

Krevní pouto- Patricia Briggs


autor: Patricia Briggs
název v originále: Blood Bound
název v češtině: Krevní pouto
série (orig/cz): Mercedes Thompson
díl v sérii: 2.
nakladatelství: Fantom Print
vydáno: 2010
počet stran: 286


Anotace
Druhá kniha s Mercedes Thompsonovou v hlavní roli. V dnešní době vládne světu věda, která zakazuje upalování, topení nebo veřejné lynčování čarodějnic. A průměrný zákona dbalý občan se naopak nemusí bát příšer ve tmě. Někdy lituji, že nejsem průměrný občan… Mercy Thompsonová má přátele na hlubokých místech – a v temnotě. A teď jednomu z nich dluží laskavost a souhlasí, že pomůže příteli Stefanovi předat vzkaz jednomu z upírů. Ale tento upír není obyčejný – a stejně tak démon, který v něm přebývá…

Hodnocení
Obálka je celkem pěkná. Barva zapadajícího slunce naznačuje spalující oheň nebo může symbolizovat i krev. Když už tu je název krevní pouto. Netopýři visící na autě, by mohli být symbolem toho, že se v tomto díle bude jedna převážně o upíry.

Dějově se tu touláme převážně mezi upíry, řeší se tu jejich problémy. Když ti upíři se prostě vecpou všude. Ale opět jsou tu trošku jinak než v Twilightu, HoN atd.
O Mercy to začíná být trošku zajímavější, upíři z ní mají respekt. Objevuje se tu upíří hierarchie, více se seznamujeme se Stefanem. Celkově to má čtivý, ucelený příběh.

Přibylo tu oproti předchozímu dílu několik postav. Třeba takový Wulfe, se mi celkem líbil jak byl vykreslený. Takový a makový, prostě tajemný. Těžko říct, co kdy od něj čekat.
Nebo taková poněkud ješitná Marsilie. Zkrátka postavy, které tu autorka tvoří mají něco do sebe.

Nevím, co bych zmínila o jazykové stránce. Je tu používáno celkem dost přirovnání k autům. Autorka asi miluje auta nebo si o tématu hodně četla.

Kniha je čtivě psaná, čte se jedním dechem. Až jste celí zmatení, že už jste to celé přečetli. Ale oproti prvnímu dílu mě maličko zklamal.

Celkově hodnotím 80 %

zdroj obrázku a anotace: bux.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat

Díky za tvůj komentář.