pondělí 12. března 2012

Železný polibek- Patricia Briggs

autor: Patricia Briggs
název v originále: Iron Kissed
název v češtině: Železný polibek
série (orig/cz): Mercedes Thompson
díl v sérii: 3.
nakladatelství: Fantom Print
vydáno: 2010
počet stran: 256


Anotace
Mercy Thompsonová sice umí měnit podobu – její charakter je však pevný. Když jejího bývalého šéfa a učitele zatknou pro vraždu a vlastní lid ho nechá hnít za mřížemi, je na Mercy, aby i navzdory jeho přáním očistila jeho jméno. Mercyina věrnost je však vystavena zkoušce i z jiné strany. Vlkodlaci zrovna neprosluli trpělivostí, a pokud se Mercy nedokáže rozhodnout mezi dvěma muži, k nimž chová city, Sam s Adamem by mohli rozhodnout za ni…

Hodnocení
Tentokrát obálka prostě jen zobrazuje Marcy jak se "vrtá v autě" a má kolem sebe samý kov, ačkoli se ten název dílu netýká přímo jí samé.

Mercy má pomoci strýčku Mikovi a Zeemu najít vraha, který vraždí v rezervace fae. Což je trošku zvláštní, protože zabít fae není tak snadné. Police obviní a zatkne za vraždu Zeeho. Jenže Mercy ví, že vražda nebyla jeho dílem a snaží se pro jeho záchranu udělat vše co je v jejích silách. A tak strká nos do záležitostí fae a nám se tak odhaluje další svět, který autorka vytvořila.

Tady jednoznačně vládnou fae, ačkoli pravdou je, že Tim, se mi nelíbil na počátku, ale pak začal být takový no dalo by se říci fajn a následně se z něj vyklubal takový blázen až to nebylo hezké.
Také jsem si užívala to ohromné jiskření mezi Mercy a Adamem, občas i Samem.

Po jazykové stránce zcela běžná hovorová čeština, bez jakýchkoliv výjimečností.

Přišlo mi, že tu byl šíleně pomalý rozjezd a informace nabyté z předchozích dílů se tu neustále dokola opakovaly, tedy zmínky o tom, že nesmíte vlkodlakovi koukat do očí a podobné věci.

Nakonec tedy dávám jen 60 %.

Zdroj obrázku a anotace: bux.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat

Díky za tvůj komentář.