středa 31. července 2013

Reset- Amy Tintera

autor: Amy Tintera
název v originále: Reboot
název v češtině: Reset
série (orig/cz):  Reboot
díl v sérii: 1.
nakladatelství: Egmont
vydáno: červen 2013
počet stran: 384


Před pěti lety jsem zemřela. O 178 minut později jsem vstala z mrtvých.

Anotace
Před pěti lety byla dvanáctiletá Wren Connollyová třikrát střelena do prsou. Po 178 minutách vstala z mrtvých jako resetka: silnější, rychlejší, odolnější a bez emocí. Čím déle jsou totiž reseti mrtví, tím méně v nich zůstává po oživení lidského. Wren 178 je nejnebezpečnější reset v Texaské republice. Nyní ve svých sedmnácti letech slouží v polovojenské jednotce společnosti KLEZ(Korporace pro lidskou evoluci a zalidnění).
Wren je jako zkušená bojovnice pověřena výcvikem nových resetů, ale její poslední nováček – Callum Reyes – je nejhorší, jakého kdy viděla. Callum byl oživen 22 minut po své smrti, a tak prakticky zůstal člověkem. Má příliš pomalé reflexy a nepatřičné otázky a jeho nikdy neuvadající úsměv vyvádí Wren z miry. Pořád však odpovídá za jeho výcvik. Když Callum odmítne splnit rozkaz, dostane Wren poslední šanci ho srovnat – jinak ho bude muset zlikvidovat. Wren dosud vždy uposlechla každý rozkaz a ví, že když se vzepře, bude také zlikvidována. Ale zároveň se nikdy necítila tak živá jako s Callumem…

Hodnocení
Obálka- zamilovanost na první pohled. Ten čárový kód, to vše vystihující věta- někdo si prostě dobře pohrál.Holka bez emocí, ze které mají všichni nahnáno a ono plní přesně to, co se jí řekne. Když přichází nová várka nováčků k vycvičení, kvůli popíchnutí od Dvaadvacítky, jež má víc odvahy než rozumu, si řekne, že by možná byla schopná dobře vycvičit nižší čísla. A tak si navzdory očekávání vybere nejnižší číslo a pekelně si tak zavaří. Kvůli Callumovi začíná otvírat oči, vidět a přemýšlet o světě okolo.

Kniha začíná akcí a poté se dostáváme k tomu, abychom se seznámili s tím, kde se to vlastně nacházíme. Takže kniha chytí hned na začátku a nepustí než příběh neskončí.

Wren jako hlavní hrdinka byla v pohodě. Ničím mi vyloženě nevadila a bylo fajn pozorovat jak se z bezcitné mrchy stává jiná osoba.
Collum byl zajímavou postavou od začátku, jeho neskutečný všudypřítomný optimismus, dobrá nálada a impulsivní chování byly vždy osvěžující.

Velkým plusem knihy je i množství vtipných hlášek, no povětšinou je má porpravdě na svědomí Callum, ale ke konci se pár povedlo i Wren.

Na konec bych to shrnula jako zombíci trošku jinak, originální, svěží, svižné, romantické, vtipné a čtení stále bavilo. Závěr akční a rozhodně nakopne na další díl. A já knize uděluji 85 %.

zdroj obálky, anotace: egmont.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat

Díky za tvůj komentář.