pondělí 28. května 2012

Hunger Games: Síla vzdoru- Suzanne Collins

autor: Suzanne Collins
název v originále: Mockingjay
název v češtině: Hunger Games: Síla vzdoru
série (orig/cz): Hunger Games
díl v sérii: 3.
nakladatelství: Fragment
vydáno: 2011
počet stran: 344

Anotace
Jmenuji se Katniss Everdeenová. Proč nejsem mrtvá? Měla bych být. Proti všem očekáváním přežila Katniss hladové hry dvakrát, ale ani poté nemá klid. V zemi Panem vypuklo postání. Kapitol je naštvaný a chce pomstu. Kdo by měl za nepokoje zaplatit? Katniss. A co je nejhorší? Prezident Snow dal jasně najevo, že v bezpečí není vůbec nikdo… Bude připravovaná revoluce v čele s Katniss úspěšná? Cena může být hodně vysoká... Předchozí díly: Hunger Games - Aréna smrti, Hunger Games - Vražedná pomsta.

Hodnocení
Obálka prostě stejně jako u předchozích dílů jednoduchá a pěkná. Dokonce má i krásnou barvu takovou modroučkou. Jen mi tam nesedí do červené písmo pro nápis Síla vzdoru. Raději bych tam viděla bílé nebo písmo došediva.

Dějové stránky to není příliš mnoho. Abych tak řekla to nejdůležitější se stalo v předchozích dílech, ačkoli i tady se najdou části, ve kterých se toho semele až příliš mnoho. Z větší části se v knize zaměřujeme na pocity Katniss. Proč má být Reprodrozdem povstání, co si vlastně od života přeje. A hlavně je tu také vidět, jak je hlavní hrdinka "vyčůraná". Snaží se využít jakékoli úlevy, jenž může.

Nemůžu si pomoct, ale prostě nesnáším, když se v knize objeví nějaké ty chyby. Většinou to jsou sice překlepy, ale i tak, prostě mi to dokáže zkazit náladu. Tu se jich pár na takových místech, kde mě to vyloženě dostalo do varu, našlo.

Z hlediska propracovanosti na mě tenhle díl působí nejlépe, nicméně obsahově už trošku méně. Epilogový konec nebyl špatný. Jen mi tam trošku podivně zapadala ta časová souslednost, ale to nevadí.

Celkově tedy získává závěr Hladové trilogie 75 %

zdroj anotace a obrázku: fragment.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat

Díky za tvůj komentář.