pátek 4. května 2012

Eona: Poslední Dračí oko- Alison Goodman


autor: Alison Goodman
název v originále: Eona: Return of the Dragoneye
název v češtině: Eona: Poslední Dračí oko
série (orig/cz): Eon
díl v sérii: 2.
nakladatelství: Jota
vydáno: 2011
počet stran: 410


Anotace 
Další pohnuté osudy statečné dívky Eony, adeptky dračí magie v zemi zasažené válkou. Po odhalení svého tajemství, které se trestá jedině smrtí, se ocitá na útěku před armádou uzurpátora Sethona, který se zmocnil násilím trůnu a za každou cenu hodlá uskutečnit svoje temné záměry. 

Má-li v zemi opět zavládnout mír, musí Eona najít právoplatného císaře Kyga a magický černý foliant, aby mu pomohla získat zpátky trůn. Jako dračí oko se však sama stává hrozbou pro svůj lid, neboť nikdo neví, že nemá pod kontrolou svoji sílu. Zoufalá Eona je nakonec nucena uzavřít smlouvu s dávným nepřítelem, který může všechny vyhubit. 

Napínavý a poučný závěr epického příběhu o tajemné magii, šermu a lásce uchvátí mladé i dospělé čtenáře svou syrovostí, náhlými dějovými zvraty, bohatou symbolikou a nádherným orientálním prostředím. 

Hodnocení
Dívka v plné zbroji stojící před houfem vojáků a celé je to dovršený obrysem draka. No co víc výstižnějšího byste si na obálku přáli?

Po přečtení Eona jsem očekávala, že se opět bude jednat spíš o výpravnost příběhu, než o to, že by se sem začlenila nějaká ta romance. Takže jsem byla po prvních několika stránkách celkem překvapena jak se do příběhu důvěry, zrady, touhy po moci, věrnosti začaly přimotávat spletité linie lásky a touhy. A to nejen v jednom směru. 
Chvílemi jsou cesty příběhu očekávané, ale naskytnou se i chvíle zvratů, které už jsou více či méně očekávané.

Eona se tu stává chvílemi dost naivní, z toho je tvrdohlavá jak beran a jindy ji pracují nervy. Ano líbí se mi, že není dokonalá, ale chvílemi mi to už přišlo trošku moc. Naštěstí u většiny postav tuhle až přílišnou iluzi nedokonalosti nepodařilo nastolit.

Celkově jsem po přečtení knihy očekávala konec ve stylu "A žili šťastně až do smrti." No autorka se tomu tak trošku s bravurou vyhnula. Konec mi přišel takový částečně otevřený, takže si můžeme domýšlet jak si vlastně žila/i dál. Za což jí přidávám body, nezaplácla krásu celého příběhu takovou to přílišnou přeslazeností. No i když. :)

Nakonec si kniha u mě získává 97 %. A to i hlavně díky scénám mezi "paličáky", kdy jsem se opravdu hodně nasmála. A taky kvůli krásnému konci. 

zdroj obrázku a anotace: jota.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat

Díky za tvůj komentář.