pátek 30. prosince 2011

Crescendo- Becca Fitzpatrick


autor: Becca Fitzpatrick
název v originále: Crescendo
název v češtině: Crescendo
série (orig/cz): Hush Hush/Zavržený
díl v sérii: 2.
nakladatelství: Egmont
vydáno: 2011
počet stran: 412


Anotace:
Nořin život má stále daleko k dokonalosti, ale aspoň získala strážného anděla. Patch je tajemný, nádherný, magneticky přitažlivý, ale navzdory tomu, jakou roli má hrát v Nořině životě, se chová všelijak, jen ne andělsky. Je ještě vyhýbavější než dřív a k tomu se zdá, že tráví stále víc a víc času s Nořinou úhlavní sokyní Marcií Millarovou.Nebýt Patchova nepochopitelného jednání, Nora by Scotta Parnella, starého rodinného přítele, který se přestěhoval zpátky do města, sotva vzala na vědomí. Jenže Noru ke Scottovi začne cosi přitahovat – navzdory pocitům, které ji varují, že Scott před ní zřejmě skrývá nějaké tajemství.Noru navíc celou dobu pronásledují obrazy jejího zavražděného otce. Začne se zajímat, zda její původ nemá něco společného s jeho smrtí, a následkem toho jí hrozí stále větší a větší nebezpečí. Nora se zoufale snaží zjistit, co se vlastně v minulosti stalo, ale možná že některé události je lepší nechat spát, protože pravda může zničit vše – a všechny, kterým Nora věří a které má ráda.

Mé hodnocení
Téměř po celou dobu se nic moc neděje, jen taková "slátaninka" a rozebírání vztahu mezi Norou a Patchem. Děj nabývá na obrátkách až na konci knihy. To máme na pár stránkách toho nacpáno opravdu hodně. Navíc je tu šíleně otevřený konec- který nám říká "Těšte se na další díl." 
Autorka, ale skvěle popisuje nálady a pocity hlavní hrdinky, snad i díky tomu se kniha opět čte jedním dechem.
Co mi na knize scházelo, bylo to cosi kouzelné, které bylo úžasně vykresleno v předchozím díle. Ale tak třeba v dalším, se toho opět dočkáme.
Celkově shrnuto- minimum děje, skvělé popisy nálad, překvapivý a rychlý konec. Oproti předchozímu dílu o něco slabší, ale určitě navnadilo na pokračování.
70 %


zdroj obrázku a anotace: egmont.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat

Díky za tvůj komentář.