neděle 22. července 2012

Stříbrná relikvie (Silver Borne), Mercedes Thompson #5- Patricia Briggs


autor: Patricia Briggs
název v originále: Silver Borne
název v češtině: Stříbrná relikvie
série(orig/cz): Mercedes Thompson
díl v sérii:  5.
nakladatelství: Fantom Print
vydáno: březen 2010
počet stran čj: 256


Anotace
Když se Mercy Thompsonová pokusí vrátit mocnou faeskou knihu, kterou si v zoufalství vypůjčila, najde knihkupectví prázdné a zavřené. Zdá se, že kniha obsahuje tajné informace – a fae udělají naprosto vše, aby nepadla do nesprávných rukou. A jako by to nestačilo, Mercyin přítel Samuel bojuje se svojí vlčí stránkou a Mercy ho musí krýt, aby ho vlastní otec neodsoudil k smrti. Když se to tak vezme, zažila Mercy už lepší dny. A pokud si nedá dobrý pozor, dlouho nepřežije…

Hodnocení
Já si opravdu nemůžu pomoct, ale mně se obálky u téhle série prostě líbí. Nejsou nijak výjimečné, prostě vždycky ženská potetovaná postava na nějakém pozadí, ale mají prostě něco do sebe.

Celkově se mi zdá, že celkově děj knížek téhle série se vždy rozjíždí docela pomalu. Jen tak náznakově, ale je to psáno způsobem, který vás nenechá jen tak knížku odložit. Prostě musíte číst dál. Takže se vám stane, že najednou zjistíte kolik jste toho přečetli, ale vlastně se tam skoro nic nestalo.
A vrcholí to hodně rychlým a "nahuhňaným" koncem. To mě možná na knihách trochu mrzí.

Obdivuji autorku, jak téměř do každého dílu dokáže přidat nějakou novou postavu a přitom to nepůsobí uměle. Prostě se postava vynoří, představí se nám, vykoná nějakou tu věc a zase žije dál. Nenásilnou a lehkou formou. V tomhle díle je to prostě Ariadna. Navíc tahle postava mi je opravdu sympatická.

Klasicky velmi čtivě psáno, nenudíte se, ačkoli určité části jsou trošku zdlouhavé. Opět je tu nějaká ta šlamastika, do které se Mercy připletla a jde jí o život. Prostě to holka nemá lehké. A přitom je to takové nenuctové nápadité.
Z knihy nejsem, ale nijak extra nadšená ani zklamaná.

Celkově 75 %.

zdroj obrázku a anotace: bux.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat

Díky za tvůj komentář.