pondělí 2. února 2015

Pekáč buchet- Kateřina Petrusová

autor: Kateřina Petrusová
název v originále: Pekáč buchet
název v češtině: 
série (orig/cz): -
díl v sérii: -
nakladatelství: Fragment
vydáno: říjen 2014
počet stran: 160

Anotace
ONA
Redaktorka ženského časopisu, expertka na vaření. Miluje nové recepty, oprašuje staré po babičkách, dobrého jídla se nikdy nepřejí a je pro ni středobodem vesmíru. Sama o sobě říká, že je gastrosexuálka. Sport je pro ni nutné zlo, aby nenakynula jako její milované tvarohové buchty. Jmenuje se Klára.

ON
Adrenalinový sportovec. V létě leze po horách, v zimě po zamrzlých vodopádech. Sport je součástí jeho života a nedokáže bez něj existovat. Jeho břišní, zádové, hýžďové, no prostě všechny svaly, podle toho patřičně vypadají. Pekáč buchet může spořádat na posezení a nebude to na něm vůbec vidět. Jmenuje se Matouš.

Je vůbec možné, aby dva takto rozdílné světy fungovaly společně? Stačilo jediné včelí bodnutí a následná prudká alergická reakce, a bylo to. Náhoda je spojila dohromady, a tak na nich můžeme otestovat hned dvě lidová moudra: že láska prochází žaludkem, a že láska hory přenáší.

Další skvělé čtení od Kateřiny Petrusové, které smlsnete jako pralinku. Najdete v něm všechno, co na jejích knížkách máte rády: svérázné postavy, skvělé dialogy, nečekané zápletky. Vtip, romantiku i napětí

Hodnocení
Tato kniha mně chytla již od samého začátku. Každou kapitolu uvádí recept, který se váže k ději v dané kapitole. 

Děj se odvíjí plynule bez zbytečných "popisů krajinek", je promyšlený a co shledávám velkým plusem je, že působí docela reálně.  Celý příběh je zpestřen vtipem, který mi sedl. A hlavně, je vidět, že se nejedná o knihu v překladu- vyniká krása a rozmanitost češtiny.

Hlavní postavy si zamilujete ať už trošku výstřední Kláru, která téměř všechny problémy řeší tím, že vaří nebo peče. Tak Matouše, který je prostě k sežrání.

Kladně hodnotím i závěr knihy, který není úplným typickým happy endem ani žádn tragický konec. Svým způsobem to opět přispívá uvěřitelnosti příběhu.

Pekáč buchet byl mým prvním setkáním s tvorbou Kateřiny Petrusové a dopadlo to na výbornou. Dobře se četlo a po celou dobu jsem se náramě bavila, užívala si barvité češtiny a děje, který knize rozhodně nechyběl.
Jen jednu podstatnou chybu jsem na knize našla a to, že mi při prvním čtení vypadla jedna stránka, blbé lepené stránky :(. (A to se ke knihám nechovám jako hulvát ani podle Destrukčního deníku nebo tak.) A knihu tedy hodnotím 90 %.

A já se už teď těším na další knihy od autorky, které určitě budou stát za to.
zdroj obrázku a anotace: www.goodreads.com

2 komentáře:

  1. Už by som si mohla od autorky niečo prečítať.:) Inak, recept na začiatky každej kapitoly, vážne? To znie ako poriadne zaujímavý nápad.:)

    OdpovědětVymazat
  2. To jsem si taky dlouho říkala. Naštěstí díky Knižíškovi jsem letos dostala příležitost.
    Jinak tam opravdu jsou recepty. Sice jsem žádný zatím nezkoušela, ale dost silně uvažuji o vyzkoušení muffinů. :D

    OdpovědětVymazat

Díky za tvůj komentář.