neděle 29. ledna 2012

Měsíční píseň- Patricia Briggs


autor: Patricia Briggs
název v originále: Moon Called
název v češtině: Měsíční píseň
série (orig/cz): Mercedes Thompson
díl v sérii: 1.
nakladatelství: Fantom Print
vydáno: 2006
počet stran: 288


Anotace:
Je čas na změnu! Zapomeňte na sladkobolné romance! Seznamte se s Mercy Thompsonovou! Přátelí se s vlkodlaky. Přátelí se s upíry. Ovládá bojová umění. Opravuje stará auta. Lehce se dostane z každého průšvihu. Je krásná, je chytrá, je jiná. „Vlkodlaci jsou nebezpeční, když se jim připletete do cesty, ale pokud jste opatrní, nechají vás na pokoji. Umí se dobře skrývat před lidmi, ale já nejsem člověk. Když na ně narazím, poznám je a oni poznají mě…“

Hodnocení
Podle doporučení několika kamarádek a kladných recenzí, jsem se konečně dostala k tomu, abych si tuhle knížku přečetla. A musím uznat, že nelituji  času stráveného nad knihou.
Hlavní hrdinka, na rozdíl od knížek podobného žánru, není studentkou střední školy, ale už dospělou osobou vydělávající si jako automechanička, i když má vystudovanou historii. 
Mercedes je součástí světa, který je z větší částí před obyčejnými smrtelníky utajen. Je tak trošku "neutrální půdou" přátelí se s vlky, se kterými vyrostla, s upíry i s fae. Kteří víceméně stojí proti sobě.
Kniha je spíše určena starším čtenářům, Mercy řeší důležitější věci v životě než je škola, nezabývá se toliko romantickými myšlenkami na chvíle strávené s muži ve svém nejbližším okolí. I když pravda, že se dost často objeví vazba: "je pohledný" nebo "je pěkný". Ale tak celkově vyznívá všechno dospěleji.
Celkově je příběh jednoduchý, ale vyznívá z něj, že ho má autorka dobře promyšlený. No jak by taky ne, když je to první díl ze série. Psáno tak trošku ustáleným tempem. Žádné vyloženě akční dvě stránky následované sáhodlouhými "popisy krajiny".

Knize tedy dávám nakonec 80 %. Není špatná, ale ještě něco mi tam zkrátka chybí.

zdroj anotace a obrázku: bux.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat

Díky za tvůj komentář.